KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14367029
nr 1436 7029
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
"Stugor i sol", Gamla Lundagatan. Akvarell, bildmått: 28x34, yttermått inklusive ram: 42x47 cm. Signerad
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 december 2021
kl 20:28:04
6/12 13:38:07
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström